Koetoimitsijat

Pohjois-Savon Kennelpiiri on siirtänyt koetoimitsijarekisterinsä Omakoira-järjestelmään. Siirron aikana ilmeni paljon hankaluuksia, osaa henkilöistä ei rekisteri tunnistanut ja osalla on jäsenmaksu jostain syystä maksamatta. Koetoimitsijan tulee huolehtia, että kennelliiton jäsenmaksu tulee maksetuksi ajallaan. Jos tietojasi ei rekisteristä löyty, niin ole yhteydessä alla olevaan sähköpostiosoitteeseen. Valitse Koelaji-kentästä etsimäsi koelaji ja Piiri-valikosta haluamasi kennelpiiri. Voit hakea koetoimitsijaa myös sukunimellä. Nimeä klikkaamalla saat henkilön yhteystiedot. "Lataa PDF"-linkillä saat hakutuloksen koetoimitsijat PDF-tiedostona yhteystietoineen. Koetoimitsijaohjeet löytyvät TÄÄLTÄ.

Siirry koetoimitsijahakuun

koetoimitsijaluetteloa hoitaa Kennelpiiri, sihteeri (at) pohjoissavonkennelpiiri.fi

AJOK JA BEAJ koetoimitsijat

Aartonen Taisto Rautalampi 0400 623514 taisto.aartonen@luukku.com
Airaksinen Eija Syvänniemi 0400 600 034 eija.airaksinen@kuopio.fi
Heikkinen Markku Talluskylä 040 526 2757, 040-5262757raksaheikkinen@luukku.com
Holopainen Jouko Varkaus 0400-598 258 joukoholopainen@hotmail.fi
Huuskonen Tarja Vesanto 040 582 7226 tarja@tilihilimat.fi
Hynninen Esa Varkaus
Jokinen Mikko Iisalmi 017 742 388, 050 546 5334 mikko.jokinen@pp1.inet.fi
Juutilainen Kari Toivala 0500171239 kari.juu@gmail.com
Jääskeläinen Olavi Syvänniemi 0400330696, 017-541344 olavi.jaaskelainen@dnainternet.net
Kekkonen Janna Jylhänkylä 0469392116 janna.kekkonen@gmail.com
Kolehmainen Ilmari Vesanto 0400 125719, 0400-125 719ilmari.kolehmainen@luukku.com
Korhonen Kaisa Kiuruvesi 050-324 4977 kaisa.korhonen3@gmail.com
Kääriäinen Pertti Alapitkä 0401464699, 0401464699 kaariainen.pertti@gmail.com
Laitinen Pasi Sonkajärvi 0452601310 pasi.73laitinen@gmail.com
Lappalainen Mikko Karttula 044 2690866 mikkolappalainen1@msn.com
Lappalainen Pauli Lapinlahti 0503239048, 050-323 9048 koivukulma@luukku.com
Lappalainen Raita Lapinlahti 050 323 9047 lapraita@hotmail.com
Laukkanen Sami-SeveriKarttula 040 539 0574 samilaukkanen@windowslive.com
Leppänen Kari Kaavi +358 40 1644600 kari.leppanen@icloud.com
Malkki Ville Varkaus 040 5025131 ville.malkki@gmail.com
Miettinen Veli Markus Kuopio 0408428266 veli.miettinen@gmail.com
Oinonen Heidi Vesanto 040 7575507 mehtapellon@gmail.com
Ollikainen Ari Tuusjärvi 044 7338519 ari.ollikainen@datagroup.fi
Paananen Kari Keitele 0400169325, 0400-169325 kari.paananen9@gmail.com
Parviainen Timo Kosula 044-343 5927 niittyahon@suomi24.fi
Pekkarinen Antti Lapinlahti 0400 142 434, 040 3569314pekkarinen.antti.ap@gmail.com
Sandberg Anne Keitele 0405891846, 0405891846 sandberganne04@gmail.com
Soininen Seppo Siilinjärvi 0505610743, 044 718 5370 seppo.soininen@kuopionvesi.fi
Stedt Tommi Varpaisjärvi 0468118247 tommi.stedt82@gmail.com
Taskinen Hannu Tuusniemi 044 356 3117 httaskinen@gmail.com
Tuovinen Hannu Varpaisjärvi 0400 182 794 hannu.tuovinen@saksu.net

KEAJ koetoimitsijat

Aartonen Taisto Rautalampi 0400 623514 taisto.aartonen@luukku.com
Airaksinen Eija Syvänniemi 0400 600 034 eija.airaksinen@kuopio.fi
Heikkinen Markku Talluskylä 040 526 2757, 040-5262757raksaheikkinen@luukku.com
Huuskonen Tarja Vesanto 040 582 7226 tarja@tilihilimat.fi
Hynninen Esa Varkaus
Jääskeläinen Olavi Syvänniemi 0400330696, 017-541344 olavi.jaaskelainen@dnainternet.net
Kolehmainen Ilmari Vesanto 0400 125719, 0400-125 719ilmari.kolehmainen@luukku.com
Lappalainen Mikko Karttula 044 2690866 mikkolappalainen1@msn.com
Laukkanen Sami-SeveriKarttula 040 539 0574 samilaukkanen@windowslive.com
Malkki Ville Varkaus 040 5025131 ville.malkki@gmail.com
Oinonen Heidi Vesanto 040 7575507 mehtapellon@gmail.com
Pekkarinen Antti Lapinlahti 0400 142 434, 040 3569314pekkarinen.antti.ap@gmail.com
Sandberg Anne Keitele 0405891846, 0405891846 sandberganne04@gmail.com
Soininen Seppo Siilinjärvi 0505610743, 044 718 5370 seppo.soininen@kuopionvesi.fi
Stedt Tommi Varpaisjärvi 0468118247 tommi.stedt82@gmail.com
Tuovinen Hannu Varpaisjärvi 0400 182 794 hannu.tuovinen@saksu.net