Ajankohtaista Toimikunta     Yhteistyössä  Putiikki         
Tracker LIVE Tulokset Päänäyttely Galleria ..................................................

Takaisin etusivulle

KILPA-putiikki

Toimikunnan jäsenet myyvät tuotteita.
 

Kotimaiset kynsikkäät 12 €, thinsulate, yksi koko.
Laadukkaat ja lämpimät, väri tummanvihreä. Jokainen yksityiskohta on suunniteltu ja toteutettu yhteistyössä metästäjien kanssa.
Hiking-vaellussukat 10 €, kolme eri kokoa 35-38, 39-42 ja 43-46. 
Erittäin laadukas sukka, jonka tekniset ominaisuudet siirtävät kosteutta iholta. Tämän ansiosta jalat pysyvät kuivina ja lämpiminä. Jalkapohjan  kiristysneule pitää sukan hyvin paikallaan. Varpaissa ja kantapäissä on kulutusta paremmin kestävää neulosta ja sukat istuvat jalkaan erinomaisesti.
Karvahattu Kilvan logolla 25 €
Kolme eri väriä ja kokoa, värit musta, punainen ja valkoinen sekä koot S, M ja L.

Todella lämmin karvahattu talven tuiskuihin, vettä hylkivä nylon pinnoitteinen päällisosa.
Muodikas kaksinkertainen puuvillapipo 15 €, yksi koko, pitkämalli, pituus 26 cm.
Takana kaksi muoto-ommelta. Värit musta, tummansininen, oranssi ja turkoosi.
Mahdollisesti lisävärejä tulossa !!

Putkihuivi "hädi" 10 €, yksi koko, värit musta ja tumman sininen.
Monikäyttöinen, hengittävä ja saumaton.

Puukkomestari Tauno Korhosen käsin takoma Kilpa-puukko. Saatavana rajoitettu erä, tiedustelut ja varaukset Seppo Soininen p. 050 561 0743 hintaan 120 €.

Myös Finnlaysonin ruhtinaallisen kokoiset KILPA-kylpypyyhkeet
on saatu myyntiin hintaan 25 €.

Tuotteiden myynnistä vastaavat:

Toivo Hartikainen, 0400 279 593, toivo.hartikainen (at) pp.inet.fi, Kaavi

Eija Airaksinen, 0400 600 034, eija.airaksinen (at) kuopio.fi, Karttula, Kuopio

Kari Juutilainen, 0500 171 239, kari.juu (at) gmail.com, Toivala

Heikki Jääskeläinen, 045 113 5179, heikki.jaaskelainen (at) raa.to, Pielavesi, Keitele

Olavi Jääskeläinen, 0400 330 696, olavi.jaaskelainen (at) dnainternet.net, Karttula

Matti Karppinen, 050 361 1391, matti.karppinen@pp4.inet.fi, Vieremä

Risto Kuivalainen, 0400 916 731, risto.kuivalainen (at) gmail.com, Riistavesi

Antti Pekkarinen, 040 356 9314, antti.pekkarinen (at) storaenso.com, Lapinlahti

Viljo Pennanen, 0400 272 311, viljo.pennanen (at) pp1.inet.fi, Muuruvesi

Ari Ruuskanen,  050 371 8269, arskaruu (as) gmail.com, Siilinjärvi

Seppo Soininen, 050 561 0743, seppo.soininen (at) kuopionvesi.fi, Siilinjärvi

Matti Tolppanen, 040 524 0958, Kaavi


KILPA 2015
Siilinjärvi

7.-8.11.2015

Keskuspaikka:
Punttisilimä
Marjomäentie 312
71800 Siilinjärvi


.

.

.


kuva: Meripojan