Kokeet kaudella 2016-2017:

AJOK
15.-16.10.2016 Piirinmestaruuskoe ja Idänlohkon karsintakoe Punttisilimässä

Ylituomari: Anne Vornanen
Vastaava koetoimitsija: Seppo Soininen
Ilmoittautumisten vastaanottaja: Seppo Soininen
Koesihteeri: Matti Karppinen
Muu ryhmä: Sami Laukkanen, Risto Kuivalainen, Tomi Laakkonen, Jari Tuovinen
Keittiön vastuuhenkilö: Sirpa Hyvönen
Apulaiset: Suvi Tikkanen ja yksi vielä tarvitaan

12.-13.11.2016 KV Kalakukkoajot
Ylituomari: Mika Elgland
Vastaava koetoimitsija: Matti Karppinen
Ilmoittautumisten vastaanottaja: Matti Karppinen
Koesihteeri: Matti Karppinen
Muu ryhmä: Seppo Soininen, Sami Laukkanen, Risto Kuivalainen, Tomi Laakkonen, Jari Tuovinen
Keittiön vastuuhenkilö: Eija Airaksinen
Apulaiset: Sirpa Hyvönen ja yksi vielä tarvitaan

19.11.2016 Kolmen Koitos -piiriottalu
Ylituomari: Sanna Kumpulainen
Vastaava koetoimitsija: Matti Karppinen
Ilmoittautumisten vastaanottaja: Matti Karppinen
Koesihteeri: Eija Airaksinen
Muu ryhmä: Seppo Soininen, Tomi Laakkonen, Jari Tuovinen
Keittiön vastuuhenkilö: Sirpa Hyvönen
Apulaiset: Tanja Kiriloff

3.12.2016 Punttisilimäkoe
Ylituomari: Keijo Hautakangas
Vastaava koetoimitsija: Lea Tuovinen
Ilmoittautumisten vastaanottaja: Lea Tuovinen
Koesihteeri: Lea Tuovinen
Muu ryhmä: Seppo Soininen, Sami Laukkanen, Risto Kuivalainen, Tomi Laakkonen, Jari Tuovinen, Matti Karppinen
Keittiön vastuuhenkilö: Eija Airaksinen
Apulaiset: apulaisen paikka auki!

14.1.2017 Pakkaskoe
Ylituomari: Juha Hyvönen
Vastaava koetoimitsija: Sami Laukkanen
Ilmoittautumisten vastaanottaja: Sami Laukkanen
Muu ryhmä: Seppo Soininen, Risto Kuivalainen, Tomi Laakkonen, Jari Tuovinen, Matti Karppinen
Keittiön vastuuhenkilö: Suvi Tikkanen
Apulaiset: Sirpa Hyvönen, Jenna Tikkanen

KEAJ

19.11.2016 Piirinmestaruus ja Revonsilimäkoe Suonenjoella
Ylituomari: Seppo Ojala
Vastaava koetoimitsija: Mikko Lappalainen
Ilmoittautumisten vastaanottaja: Mikko Lappalainen
Koesihteeri: Mikko Lappalainen
Muu ryhmä: Timo Pennanen, Risto Kuivalainen, Sami Laukkanen
Keittiön vastuuhenkilö: Suvi Tikkanen
Apulaiset: Jenna Tikkanen

26.11.2016 Kettukilvan Idänlohkon valintakoe
Ylituomari: Tapani Saartoala
Vastaava koetoimitsija: Risto Kuivalainen
Ilmoittautumisten vastaanottaja: Risto Kuivalainen
Koesihteeri: Risto Kuivalainen
Muu ryhmä: Timo Pennanen, Mikko Lappalainen, Sami Laukkanen, Matti Karppinen
Keittiön vastuuhenkilö: Eija Airaksinen
Apulaiset: Sirpa Hyvönen, Seppo Soininen 

Keittiötiimi